جعل صفحات اينترنتي هنرمندان به بهانه لايک بيشتر در شبکه هاي اجتماعي

یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ تعداد بازدید 4778

شخصي که با هدف بالا رفتن تعداد بازديدکنندگان صفحه خود در شبکه اجتماعي اينستاگرام تصاوير افراد هنرمند و سرشناس را منتشر مي کرد، از سوي کارآگاهان پليس سايبري استان مازندران  شناسايي و دستگير شد. 

جعل صفحات اينترنتي هنرمندان به بهانه لايک بيشتر در شبکه هاي اجتماعي

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)،سرهنگ "حسن محمدنژاد" رئيس پليس فتاي استان مازندران در تشريح اين خبر، گفت:در پي مراجعه يکي از شهروندان به پليس فتا که خود را از هنرمندان معروف استاني معرفي کرده، مبني بر اينکه در شبکه اجتماعي اينستاگرام با نام کاربري مشخصي عضو مي باشد، فردي ناشناس با ايجاد صفحه اي با نام کاربري وي، تصاوير شخصي اش را به همراه تصاوير اراذل و اوباش در اين شبکه انتشار داده است. موضوع در دستور کار ماموران پليس فتا قرار گرفت.

رئيس پليس فتاي استان مازندران،گفت:ماموران پليس فتا با انجام تحقيقات پليسي و بررسي صفحه مورد نظر در شبکه اجتماعي اينستاگرام دريافتند، مالک صفحه مذکور با استفاده از خط ايرانسل اقدام به فعاليت در شبکه اجتماعي اينستاگرام کرده است.
سرهنگ محمدنژاد خاطر نشان کرد:کارآگاهان پليس فتا با هماهنگي قضايي پس از شناسايي متهم، وي را دستگير و مورد تحقيقات و بازجويي قرار دادند.

وي افزود: متهم در تحقيقات به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت، صفحه اينستاگرام مورد نظر متعلق به وي بوده و عکس هاي شاکي را با هدف لايک خوردن بيشتر صفحه نمايش به همراه تصاوير اراذل و اوباش در صفحه قرار دادم.
متهم پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شد . 

منبع: 

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

پادکست